Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Téma: Presny vzorec pro vypocet doby pochodu jednotek z bodu A do bodu B

UoF
    Host

Question Presny vzorec pro vypocet doby pochodu jednotek z bodu A do bodu B

Zdravim,
    mam velmi konkretni dotaz a budu rad, kdyz mi to nekdo pomuze rozlousknout.

Pro nasi ali jsem chtel udelat www stranku s dobami pochodu jednotek od jednoho clena ke kazdemu jinemu pri dane rychlosti. Ale ztroskotal jsem na vzorci.

Polozme:
    hracA x1|y1
    hracB x2|y2
    rychlost jednotek = v
    vzdalenost hracA od hracB = S

znaceni ^2 = druha mocnina => a^2 = a na druhou
    sqrt = druha odmocnina => sqrt(a) = druha odmocnina z a
    abs = absolutni hodnota => abs (a) = absolutni hodnota z a

Nejprve jsem se domnival, ze jednotky nechodi sikmo, tzn ze nejprve postoupi po jedne ose a pak po druhe. Nekolika malo pokusy v excelu jsem zjistil, ze je to uvaha spatna.

Zapojil jsem tedy pythagorovu vetu a dostal jsem tento vzorec pro vzdalenost hracA od hracB.

S= sqrt( ( abs( x1 - x2 ) )^ 2 + ( abs( y1 - y2 ) )^2 )

pak by doba pochodu jednotek byla t = S / v

No a tento vzorec mi dava spravny vysledek u spousty dvojic hracu z ali, ale u nekterych se od skutecnosti dost lisi.

Cim to muze byt ? Doufam, ze jde skutecne o ctvercovou sit. A ze jednotky maji konstantni rychlost bez ohledu na to, jak jsou upgradovane pomoci zbrojnice/kovarny.

Nebo je snad nejake zpomaleni jednotek pri prekroceni osy? Nebo pri vstupu do mesta jineho naroda?

Prosim pomozte nekdo, kdo do toho vidite. Diky moc za jakekoli konstruktivni napady.

Standardní

tak to nevím ale možná hraje roli turnajové hřiště které jednotky zrychluje

KILLER
    Host

Standardní

Celkem slozite
    Naposledy upravil skurakai : 01.07.2007 v 06:39 Důvod: citace odstranena v souladu s pravidly fora (prosim necitujte prispevek nad sebou, odpovida se tlacitkem Post reply)

atx666
    Host

Red face

D = (SQRT(POWER(C4-C7;2)+POWER(C5-C8;2))) - toto je vzorec na vypocet vzdialenosti

C4;C5 = X1;X2
    C7;C8 = Y1;Y2

V = 3600/C2 - cas v sekundách potrebny na postup o 1 pole (pre kazdu jednotku je to ine)

C2 = pocet policok/hodina (pre kazdu jednotku je to ine)

T = D*V - cas v sekundách potrebny na prekonanie vzdialenosti

preco je to tak: ak prejde jednotka vzdialenost 1 pola za cas V, tak vzdialenost D poli prejde za cas T (D/1 = T/V => T = D*V)

zaroven som si vytvoril vzorec na prepocitanie casu T na hodiny, minuty a sekundy

tento postup som si overoval podla casu, ktory je udany pred potvrdenim utoku jednotiek na danu osadu a zatial som nepostredol ziadne odchylky, iba sekundove, ale to je dane zaokruhlovanim

Podobná témata

1. Výzkum jednotek
    Autor puci v sekci Otázky k T3
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 25.06.2007, 11:40
  2. jak zjstim kolik mam bodu od admina
    Autor woowadr v sekci Otázky k T3
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 20.06.2007, 19:44
  3. přenechání jednotek
    Autor jafa sojuz v sekci Otázky k T3
    Odpovědí: 2