Zobrazují se odpovědi 1 až 3 z 3

Téma: Návod: Hraní Travianu s 1 vesnicí

Lightbulb Návod: Hraní Travianu s 1 vesnicí

Zdravím všechny hráče Travianu,

cílem tohoto návodu je vám představit koncept hraní na jednu vesnici, o kterém nemohu tvrdit, že jsem ho kompletně vymyslel, ale rozhodně mohu říci, že jsem ho převedl do praxe a to nikoliv sám, ale je nás celá aliance. Budu se snažit, aby byl tento příspěvek co možná nejstručnější. Proto se občas omezím pouze na heslovité vyjadřování.

1. Proč a pro koho?

a) ČAS: Určitě dobře víte, že minimálně na českých serverech účet založí tisíce hráčů, ale kolik z nich vydrží do artů? Kolik z nich dokončí server? Procento „úmrtnosti“ účtů je především na serverech s rychlostí 1x velmi vysoké, protože hráče hraní omrzí nebo se dostanou do fáze, kdy nemají čas a jsou proto nuceni účet smazat. Koncept hraní na jednu vesnici je natolik časově nenáročný, že si můžete dovolit být offline i několik dní. Díky tomu jste schopni účet táhnout dále i v případě, že na hraní Travianu absolutně nemáte čas.

b) DEF Bonus: Řada z vás to jistě ví, ale rád bych zopakoval, že jestliže má útočník vyšší populaci než obránce, obránce dostává % bonusu k obraně. Přesná čísla neznám, ale zkuste si schválně do simulátoru vložit situaci, kdy má útočník pop 10 000 stejně jako vy, útočí s 50 000 impy proti vašim 50 000 pretům, a pak si snižte populaci na 1000 a simulujte boj znovu….nebudete věřit vlastním očím, jaký rozdíl to udělá. (máte skoro poloviční ztráty)

Jak už asi tušíte, hraní na 1 vesnici je, troufám si říci, výhradně pro hráče, kteří se spokojí s tím, že budou plnit pouze roli defařů a podporovat spojence v okolí. Na offku zapomeňte.

2. Jak?

Založíte účet, v zákládačce postavíte pouze nejnutnější infrastrukturu k tomu, abyste mohli co nejrychleji založit druhou vesnici. Jako druhá vesnice se nejvíce osvědčilo MC9 s co nejvyšším bonusem na obilí (doporučuji hledat v šedé zóně MC9, které nemá v 7x7 MC15, se kterým byste se o oázy přetahovali), využít se dá pohodlně i MC7 s dobrým bonusem na obilí.
    Po založení 2. vesnice veškeré suroviny přeposíláte ze zakládačky, ve které už absolutně nic nebudete stavět a zaměříte se pouze na rozvoj 2. vesnice. Zakládačka vám generuje cca 1300 surovin za hodinu. Jakmile ve druhé (své hlavní) vesnici budete mít celkovou produkci okolo 15 000, můžete požádat offaře z okolí, aby vám zakládačku sundal.
    Od této chvíle se už pouze soustředíte na výstavbu své jediné vesnice.

3. Vesnice

Poměrně živá diskuze se nám rozjela na téma, co by vlastně ve vaší jediné vesnici mělo stát za budovy. Já se s vámi podělím o koncept, který se mi zdá nejrozumnější a počítá s výstavbou surovinových polí až na 17 a všech obilných max. na 18. Pro pole na 16 a obilí na 17 postačí 3 sýpky a 5 skladů. Pro obilí na 18 ovšem potřebujeme skladů hned 7.

Ve vesnici doporučuji postavit: hl. budovu, tržitě + obch. kanc. (pro živení vlastních podpor u spoluhráčů), hrdinský dv., pila, cihelna, slévárna, mlýn, pekárna, kameník, kasárny, turnaj. hř., 5x sklad, 3x sýpka. Než postavíte 5 skladů, postavte na jejich budoucím místě akademii, pokud potřebujete vyzkoumat pretoriány či oštěpaře. Germáni také mohou vyzkoumat zvědy, ale ostatním národům doporučuji si průzkumné jednotky vypůjčit na stálou podporu od aliance a nestavět zbytečně stáje. Akademii pak můžete zbourat. Postavte také zbrojnici, vyzkoumejte své def jednotky na 20 a opět ji po čase můžete zbourat. Pokud potřebujete postavit skladů 7, doporučuji zbourat jednu z budov na bonus surovin (pokud jste Říman, tak pilu, Germáni zbourají slévárnu) + můžete sundat obchodní kanc.

4. Armáda

Rozhodně nečekejte, že z vás budou nejlepší defaři na serveru. Hraní na jednu vesnici má své pochopitelné limity. Na druhou stranu věřte, že pro své spojence můžete být velmi důležitými partnery. Já osobně jsem v naší alianci určil, že se zaměřujeme pouze na stavbu pěších defenzivních jednotek, tedy falang, pretoriánů a oštěpařů, jelikož mají nejmenší spotřebu obilí a jsou levné, tudíž je můžete velmi brzy začít stavět nonstop v kasárnách na 20. MC9 s bonusem 100% na obilí (a bonusem 25% za zlatky) podle killroidu produkuje 63 000 obilí. To znamená, že pokud nechcete měnit ostatní surky u NPC za obilí, uživíte max. 63 000 defu, což ruku na srdce, není na 1 vesnici vůbec špatné.
    Samozřejmě jste limitováni tím, že nonstop jednotky můžete stavět pouze v jedné vesnici. Proto je helma pěšáka na hrdinovi důležitým bonusem pro zrychlení stavby vaší armády. Hrdina by měl také dostat značnou porci bodů do defenzivního bonusu + do ruky zbraň hodící se k vaší pěší defenzivní jednotce (píka/dýka).

Závěrem

Zhruba po měsíci hraní zjistíte, že toho příliš ke klikání nemáte. Pole se staví klidně 2 dny. Pomoci si můžete instantním dokončením za zlatky, ale není to nutné.
    Kdybych to měl shrnout, na s4 jsem momentálně více než 2 měsíce po startu serveru, mám 1 vesnici a 15 000 pretoriánů vylepšených na 20, zatímco průměrné offky, které se tu prohánějí, mají 5000 palic a 500 koňů. Za celou dobu trvání serveru nešel ani na jednoho z 18 členů naší aliance ostrý útok až na jedinou výjimku, která dopadla tak, že útočník po útoku na našeho člena s pop 500 přišel o kompletní offku. Nikdo samozřejmě nemá motivaci útočit na hráče s 1 vesnicí. Nemusíme řešit to, že jdou někomu útoky na 4 vesnice a dotyčný netuší, kterou se má rozhodnout defovat. Vše je zkrátka maximálně zjednodušené. Samozřejmě mezi sebou jednotky měníme tak, že Germáni poskytují Římanům na perma def oštěpy se zvědy a na oplátku dostávají pretoriány.

Pokud jste dočetli až sem, děkuji za pozornost. Pokud máte chuť tenhle styl v nejbližší době vyzkoušet, dejte vědět, jelikož budu potřebovat na příštím serveru defaře :-D

Kontaktovat mě můžete přes SZ, na s1/s4 jsem jako Praetorian. Jinak aliance jednovesničářů je na s4 a jmenujeme se EXP.

Standardní

Taktika je to mozna sice zajimava, ale ja v uvedenem navodu vidim par veci, ktere me zarazily

Citace Původně odeslal Trefort Zobrazit příspěvek
    Ve vesnici doporučuji postavit: hl. budovu, tržitě + obch. kanc.
    (...)
    nestavět zbytečně stáje.
    (...)
    + můžete sundat obchodní kanc.
    Na obchodni kancelar je potreba mit staje. Jak ji tedy lze postavit bez "zbytecneho staveni staji"?

A na obnoveni obchodni kancelare po postaveni skladu na co nejvyssi uroven pole je opet potreba mit staje - a na ty je potreba mit zbrojnici a akademii, coz jsi ale predtim navrhl zbourat.

Jsou to ne uplne domyslene casti, nebo to ma nejakou logiku, kterou v tom jen nevidim?
    ¿sǝpoʇsnɔ sosdı ʇǝıpoʇsnɔ sınb

Ja nemam multak, ten druhy ucet hraje muj pes!!!!! mnauk!

Kdyz vypadne Travian...

Standardní

Ono je totiz tak, ze se pocita se 2 variantama. Bud chces obili na 18, pak bych obch. k. vubec nestavel, nebo ti staci 17, a pak si ji muzes dovolit. Jednoduse lze na miste pro 1 ze skladu nebo sypku postavit staje, pak OK a staje nasledne sundat. Kombinace obili na 18 + OK ale proste nejde.

Vlastne to, jak jsem to popisoval, pocita s tim, ze nejdrive staje mas spolecne s OK, pak ale dosahnes momentu, k uz si muzes dovolit zacit stavet obili na 18, takze sundas OK, staje + jako Riman pilu a postavis 2 sklady.

Podobná témata

1. Používání mobilních aplikací pro hraní Travianu
    Autor merlouska v sekci Oznámení
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 10.08.2013, 11:54
  2. Povolení rodičů k hraní travianu
    Autor Remy v sekci Otázky k T3
    Odpovědí: 33
    Poslední příspěvek: 25.08.2008, 23:20
  3. hraní travianu na mobilu
    Autor wenca v sekci Otázky k T3
    Odpovědí: 8